עוז שבתיאלי בריאות מהטבע
מומחים לדיקור סיני ורפואה משלימה
סיפורי מקרה

סיפורי מקרה של טיפולים ברפואה סינית / דיקור סיני. אנו מעודדים מטופלים לשתף ולספר את החוויה הבריאותית לה נחשפו בעזרת הרפואה הסינית/דיקור סיני וטיפול בצמחי מרפא סינים. הסיפורים נאמנים למקור ומספרים על מקרים אמיתיים של מטופלים ומטופלות במרפאות שלנו בעבר ובהווה. 

לפני כחצי שנה הגיעה אלי לקליניקה ט', מטופלת צעירה המתלוננת על כאבים עזים באזור הגב העליון והשכמות. כבר בתשאול הראשוני התברר כי ט' סובלת גם מתסמונת המוכרת לרובינו בשם "מעי רגיז".

תסמונת המעי הרגיז הינה תופעה רווחת בקרב האוכלוסייה ובעיקר בין אנשים צעירים, ומאופיינת בכאבי בטן או תחושת אי-נוחות בטנית המלווה בד"כ בהקלה או בשינויים באופי ותכיפות היציאה, יחד עם סימפטומים מאפיינים נוספים.

סיפור מקרה של נועה - טיפול בפיברומיאלגיה באמצעות דיקור סיני: נועה, אישה נשואה עם 3 ילדים, בת 43, הגיעה אל המרפאה עם תלונה עיקרית של פיברומיאלגיה. נועה סבלה מכאבי גוף כרונים במשך 8 חודשים לפני שאובחנה כסובלת מפיברומיאלגיה. הכאבים התמקדו במפרקים הגדולים ובמיוחד בשכמות ובכתפיים. כמו כן סבלה נועה מכאבי ראש חוזרים, עייפות כרונית ומחזור לא סדיר.

בשנים האחרונות אנחנו, במרפאות בריאות מהטבע, מטפלים במקרים רבים של פציאליס באמצעות דיקור סיני. להלן תאור מקרה שבא להמחיש כיצד דיקור סיני מטפל במהירות וביעילות בפציאליס.

רוני, מטופלת בת 33, הגיעה אלי למרפאה עקב הריון מתקדם עם עוברית במנח עכוז. רוני הייתה בשבוע ה34 להריון השני שלה.

גברת בת 31 הגיעה למרפאה עם תלונה עיקרית של קושי להיכנס להריון. בתשאול התברר כי אותה גברת סובלת משחלות פוליציסטיות, בנוסף התברר שמאז והחלה בטיפול הורמונאלי חלה החמרה במצב הציסטות בשחלות. במהלך התשאול התברר כי המטופלת הנ"ל סבלה בנוסף מ P.M.S שמלווה בכאבים עזים ומווסת לא סדירה "מאז שהיא זוכרת את עצמה"

אני בחורה בת 27, סבלתי מכאבי מחזור חזקים ודימום מאסיבי במשך שנים.
בימים הראשונים של הווסת הייתי מרותקת לבית, הכדורים כבר לא עזרו...ולצערי, איך שהוא התרגלתי למצב...
 

גלית, בת 31 מנתניה, הגיעה למרפאת בריאות מהטבע באבן יהודה מספר פעמים במהלך ההיריון לטיפול בדיקור סיני. זה התחיל מכאבי הגב והסתיים בהיפוך העובר(ית).

שבץ מוחי/אירוע מוחי/CVA, זו פגיעה חמורה באספקת הדם למערכת העצבים המרכזית, המותירה נזק נוירולוגי קל עד בלתי הפיך, שמתבטא באזורים מסוימים בגוף, ביכולת דיבור או ביכולת מחשבה, זאת בהתאם למקום הפגיעה במוח.

יורי הגיע אלינו לטיפול דיקור סיני לאסטמה לאחר שהוריו נואשו מהטיפול הקונוונציונלי. יורי היה בן 3.5, ובחצי שנה האחרונה סבל מאסטמה חריפה שהתבטאה במספר רב של התקפים כל חודש, וקוצר נשימה כמעט כל ערב.

יורם, יליד 1950, הגיע למרפאה לאחר פריצת דיסק בחוליות L4-L5. יורם סבל מכאב חזק בגב התחתון וברגל ימין, עם הגבלה ביכולת התנועה.

הסיפור של דנה, בת 33, שהגיעה למרפאת בריאות מהטבע לטיפול בדיקור סיני, עקב הופעה אקוטית של טחורים בשבוע ה18 להריונה הראשון אינו שונה מסיפורן של נשים רבות.

רונה, בת 49, הגיעה אלי למרפאה עם תלונה של כאבים בשכמה והגבלה בתנועה של מפרק הכתף והשכמה הימנית. רונה סבלה מכאב בשכמה במשך 6 חודשים, במהלכם קיבלה טיפול תרופתי וזריקות, ללא הועיל.

לפניכם סיפור מקרה של מטופלת שסבלה ממיגרנה חריפה: מטופלת בת 33 הגיעה למרפאתי עם תלונה עיקרית של מיגרנות המופיעות פעמיים בחודש במשך שנים רבות. בתשאול התגלה כי זמן ההופעה בחודש הוא קבוע- פעם אחת ביום שלפני הווסת ופעם אחת כשבועיים לאחר הווסת. עוד התגלה כי המטופלת נוטלת גלולות למניעת הריון במשך 15 שנה ברציפות כמעט. ממצאים אלו ניתן היה לראות בברור את הקשר ההורמונאלי להופעת מיגרנות במקרה זה. באבחון סיני נמצא חוסר איזון באנרגיית הכבד והכליות עם עלייה של YANG כלפי מעלה בגוף (לראש).

רוני, מטופלת בת 29, הגיעה למרפאה עקב תופעה של דלקות חוזרות בדרכי השתן, במשך 5 שנים. בתחילה סבלה רוני מדלקות בדרכי שתן פעם בכמה חודשים, אולם בשנה האחרונה הדלקות חזרו באופן תכוף ובעוצמה חזקה יותר מבעבר. רוני טופלה במהלך הזמן הזה בעזרת הרפואה המערבית והשתמשה פעמים רבות במגוון של סוגי אנטיביוטיקה המיועדים לטיפול בדלקת. בתחילה הטיפול עזר, אולם במשך הזמן הדלקות בדרכי השתן חזרו ואף התחזקו. הטיפול האנטיביוטי הפך ללא יעיל עבורה.

רוני, בת 29, הגיעה למרפאה במצב אקוטי של טחורים כואבים ומדממים. רוני הייתה בחודש מתקדם בהריונה הראשון, שבו שכיח לפגוש נשים שסובלות מטחורים, אולם רוני סבלה מטחורים גם לפני ההיריון. בתשאול התברר עוד כי מלבד טחורים סבלה רוני גם מעצירות בתקופה האחרונה לפני שהגיעה לטיפול.

מאיר, בחור בן 35, הגיע למרפאה עקב בעיות כרוניות של כאבי גב תחתון, לחץ נפשי, וטחורים מדממים.

יוני, גבר בן 38, הגיע אלי למרפאה עקב סינוסיטיס כרוני ב5 השנים האחרונות. הסינוסיטיס מופיע בעיקר בעונות מעבר ובחורף ומלווה בחום גבוהה וכאבים עזים בלחיים. כמו כן הנזלת מסריחה וירוקה. בשנים האחרונות קיבל יוני טיפול מאסיבי של אנטיביוטיקה, שלא פתרה את בעיית הסינוסיטיס, וגרמה לו למצב של חולשה כרונית ופגיעה בעיכול וביציאות, שהיו סדירות לפני כן.

תחילת האיבחון והטיפול ב'כתף קפואה': מירי, מטופלת בת 65, הגיעה אלי למרפאה עם תלונה עיקרית של שבר בעצם הUlna, ביד שמאל. השבר גרם לנפיחות, כאב ומגבלה בתנועה. התלונה המשנית שלה כללה כתף קפואה שהתחיל בצורה אקוטית וגרם להגבלה בתנועת הכתף וכאב.

מטופל בן 40 הגיע למרפאתי והתלונן על כאבי גב אקוטיים, מהם הוא סובל כבר שלושה ימים ברציפות. לאחר אבחון מעמיק התגלה שכאב הגב מגיע מאזור החוליות הלומבריות בגב התחתון (חוליות L4-L5. הכאב הקרין גם לאזור האגן השמאלי ולרגל שמאל. בנוסף, המטופל דיווח כי כאבי הגב נוטים לחזור פעמיים בשנה, למשך תקופה של כמה שבועות כל פעם, בהם הוא מושבת באופן חלקי עד מלא.

לפניכם סיפור מקרה של מטופלת שסבלה ממיגרנה חריפה: מטופלת בת 33 הגיעה למרפאתי עם תלונה עיקרית של מיגרנות המופיעות פעמיים בחודש במשך שנים רבות. בתשאול התגלה כי זמן ההופעה בחודש הוא קבוע- פעם אחת ביום שלפני הווסת ופעם אחת כשבועיים לאחר הווסת. עוד התגלה כי המטופלת נוטלת גלולות למניעת הריון במשך 15 שנה ברציפות כמעט. ממצאים אלו ניתן היה לראות בברור את הקשר ההורמונאלי להופעת מיגרנות במקרה זה. באבחון סיני נמצא חוסר איזון באנרגיית הכבד והכליות עם עלייה של YANG כלפי מעלה בגוף (לראש).

רונן, מטופל בן 26, הגיע אלי אל המרפאה עם תלונה עיקרית של אסטמה, ממנה הוא סבל מגיל 18. במהלך התשאול התברר כי אביו של רונן סובל מאסטמה מילדות וכי במהלך הגיוס והשירות בצבא סבל רונן מלחץ מתמשך. רונן סבל בעיקר מקוצר נשימה במצבי לחץ, ואובחן כסובל מאסטמה עם חוסר איזון באלמנט העץ ובאנרגיית הכבד.

לי, ילדה בת 11, הגיעה למרפאה עם תלונה עיקרית של אלרגיות המתבטאות בהתעטשות מרובה, דמוע ועיניים אדומות. הסיפור הזה הציק לה החל מגיל 7. בתשאול התברר כי התזונה של לי מבוססת על מוצרים שמייצרים לחות בגוף כגון גבינות שמנות, סוכרים וקמח לבן. באבחון הדופק התברר כי מערכת החיסון של לי, ה WEI QI בסינית, נוטה לחולשה, שגורמת לה לפעול ברגישות יתר לגבי אלרגנים סביבתיים.

אמיר, ילד בן 12 הגיע למרפאה עם הוריו המודאגים. בתשאול התברר כי אמיר סובל מגיל צעיר מאפיזודות חוזרות של שיעול עם כיח צהוב שמלווה בהתקפות של קוצר נשימה. לדברי ההורים הם ניסו כבר הכול עד שהחליטו להגיע לטיפול ברפואה סינית עתיקה. בתשאול התברר כי אמיר הוא ילד לחוץ וחרדתי, וכי התזונה שלו מורכבת בעיקר מפחמימות וממתקים "כשאמיר בלחץ רק ממתק יכול להרגיע אותו" סיפר אביו. באבחנה התגלה כי אמיר סובל מעודף ליחה, או בשפה הסינית – חסימה באלמנט האדמה. חסימה זו משפיעה אצל אמיר בעיקר על הריאות והכבד וגורמת להיווצרות של ליחה ברירות בגוף, ובעיקר בריאות, ולתחושת תקיעות רגשית. הטיפול כלל סדרת מפגשים, פעם בשבועיים, שבהם טופל אמיר בעיקר בדיקור סיני. כמו כן קיבלו הוריו הוראות לשינוי תזונתי, וכן לרשום את הילד לפעילות גופנית פעמיים בשבוע. בחלוף 5 טיפולים דיווח אמיר על שיפור ניכר במצבו. השיעול כמעט ונעלם וגם קוצר הנשימה השתפר פלאים. השיפור במצב הבריאותי תרם לאמיר גם במצב הנפשי והוא דיווח כי חייו נינוחים יותר והפחדים, גם הם, כמעט ונעלמו. כיום מגיע אמיר לטיפול שימור פעם בחודשיים, ומצבו יציב וטוב. בברכת רפואה שלמה, עוז שבתיאלי

רון, בן 43, נשוי ואב ל-2, תושב קריית השרון, נתניה, הגיע לטיפול דיקור סיני אצלנו במרפאה באבן יהודה בעקבות תקופה עמוסה במתחים ולחצים שמתבטאים בהתפרצויות כעס, כאבי ראש ומיגרנות, ותופעות של לחצים בחזה שמגיעים ועוברים בצורה אקראית. כמו כן רון סבל מעלייה ברמת הכולסטרול בגופו בשנה האחרונה.

אלופסיה היא הפרעה מסיבה לא ידועה המאופיינת באיבוד מהיר של שיער באזור עגול בדרך-כלל, עם גבול חד. אלופסיה יכולה להופיע על הקרקפת או באזורים שונים בגוף. לרוב מקושר למצבי לחץ רגשי, אך הדבר עדיין לא ברור

מטופל בן 45 הגיע למרפאה עם תלונה עיקרית של כאבים בשכמה הימנית, כאב כרוני שנמשך כבר קרוב ל 5 שנים. הכאב מקרין ליד וגורם להירדמות של 3 אצבעות. באבחון התגלה כי המטופל נוטה ללכת באופן קבוע עם גב עליון תפוס, ועקב כך השכמה וכל השרירים מסביב לה תפוסים. מבחינת רפואה סינית התגלתה תקיעות בערוץ שלפוחית השתן ובערוץ המעי הדק- שני ערוצים אלו עוברים בגב והעליון והמסלול של המעי הדק אף מגיע לאצבעות בידיים.

בחור בן 19, בן יחיד. הגיע למרפאתי עם תלונה של אקנה באזור הפנים והכתפיים, 5 שנים, התחיל לאחר גירושים של ההורים. בתשאול התברר כי עיקר התזונה של הנער הייתה מורכבת ממזון מהיר ומטוגן. במקרה זה ניתן היה לראות את השילוב שבין תזונה לקויה וטראומה רגשית. זהו מצב של חוסר איזון באלמנט האדמה עם פגיעה בכבד ויצירת חום וסטגנציה. המטופל נדרש לשנות את הדיאטה שלו. הורכבה עבורו פורמולת צמחים שמטרתה להרמן את האדמה, לנקות ולהניע את אנרגית הכבד, והוא הגיע לטיפולי דיקור פעם בשבועיים. בנוסף, ומכיוון שהפצעים היו מוגלתיים, הומלץ לנער על פורמולת צמחים לשימוש חיצוני, שמטרתה לייבש את הפצעים ברמה השטחית.

נערה בת 16 הגיעה למרפאתי עם תלונה עיקרית של אקנה באזור הפנים, בשנתיים האחרונות, מחמיר עם הופעת הווסת... בתשאול התברר כי הנערה סובלת בנוסף לאקנה גם מכאבי מחזור ושיעור יתר, כמו כן התברר שהווסת אינה סדירה כבר תקופה ארוכה. מקרה זה הוא מקרה קלאסי של אקנה על רקע הורמונאלי, ופגיעה באנרגית הכליות והכבד. הטיפול התבסס על דיקור וצמחי מרפא במטרה לאזן את המערכות. כמו כן הומלץ על שינוי תזונתי. לאחר חודשיים ניתן היה לראות שינוי בברור. לאחר שלושה חודשים, בנוסף לשינוי בעור הפנים, ציינה המטופלת שיפור ניכר גם בכאבים בזמן הווסת.. הנאמר אינו מהווה המלצה רפואית או תחליף לכל טיפול רפואי אחר. למידע נוסף, שאלות וקביעת פגישה ניתן ליצור קשר. עוז שבתיאלי

סיפור מקרה דיקור סיני להרזיה.

אסתר, גברת בת 35, הגיעה למרפאה עם בקשה "אני רוצה להרזות ולא מצליחה כבר הרבה מאוד זמן". בתשאול התברר שאסתר מנסה לרדת במשקל כבר כמה שנים ללא הצלחה ממשית. כמו כן התברר כי בלוטת התריס של אסתר מתפקדת בחוסר. בדיקות המעבדה שנעשו לה הראו כי התפקוד ההורמונאלי של בלוטת התריס נמצא בחלק התחתון (אך עדיין התקין) של המדד. עוד התברר בתשאול כי אסתר אוכלת מעט מאוד, ולמרות זאת לא מרזה.

לפני כמספר שבועות הופנתה אלי אמא לטיפול בדיקור סיני בבנה, נער כבן-12 הסובל מהרטבת לילה מינקות, באופן רציף. הילד לא הגיב היטב לטיפול התרופתי (הורמונלי) להרטבת לילה.
לאחר שיחת הכרות הובן לי שהנער חווה אובדן אישי בגיל מוקדם ולמרות שהמשפחה מתפקדת באופן נורמטיבי ברור היה לי שרקע זה משפיע על הילד, וגורם לו להרטבת לילה למרות גילו המתקדם.

תום (שם בדוי) הגיע אלי לקליניקה לפני כחמישה חודשים לצורך טיפול בבעיית וריקוצלה דרגה-3 באשך שמאל ממנה סבל.

הסימפטומים כללו: אשך שמאל מוגדל, בעל סממנים של "שק תולעים" אופייני, וכאב בינוני לאורך היום, עם התקפי כאבים חדים המגיעים מדי פעם.

אנה הגיעה אלינו למרפאה בעקבות בעיה של שחלות פוליציסטיות שמנעה ממנה לקבל ווסת באופן סדיר, וכמובן הקשתה עליה להיכנס להריון.

אנה התחתנה לפני שנתיים ומאז היא ובעלה ניסו להיקלט להריון אולם לא הצליחו בכך. 
בבדיקות מערביות התברר שאנה סובלת משחלות פוליציסטיות ומחזור לא סדיר. כמו כן, איכות הביציות שהשחלות שלה מניצות אינן טובות, מה שהקשה עוד יותר את סיכויי ההצלחה.

באבחון שערכתי לאנה במפגש הראשון שלנו התברר שאנה סובלת מחום וסטגנציה באנרגית הכבד והטחול עם ביטוי במערכת הגניקולוגית ובשחלות.

יעל, ילידת 2007, הגיעה לטיפול אצלי במרפאה לדיקור סיני עקב תלונה עיקרית של אסטמה כרונית, ותלונה משנית של יבלות מפושטות בעור, במשך שנתיים, ללא כל הטבה למרות מגוון טיפולים קונבנציונליים שעברה.
בחודשיים האחרונים חלה החמרה בהתקפי האסטמה ולכן הגיעה יעל לטיפול.

באבחון שערכתי לה אבחנתי שיעל סובלת מסטגנציה של קור בכבד, עם רקע של חולשת כליות (שמתבטאת גם בירידה כרונית בשמיעה- מלידה) וסטגנציה ב QI הריאות.

סיפור מקרה של אסף עזרא-יעל -
אדווה, בת43 , הגיעה אלי למרפאה עקב המלצה שקיבלה מחברה לטיפול באמצעות צמחי מרפא סיניים.
אדווה סאמרה שהיא חוששת מדיקור. במצבים אלו אני עובד עם צמחי מרפא ככלי עבודה ראשי, יחד עם שילוב טכניקות מגע - שיאצו בעיקר.
Your Details